O mnie

Jestem lekarzem specjalistą w dziedzinie pediatrii.

Specjalizację odbywałam w Klinice Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (ul. Szpitalna 27/33), gdzie pracowałam 8 lat i zdobyłam szerokie doświadczenie kliniczne, także w leczeniu najtrudniejszych przypadków. Aktualnie konsultuję zdrowe dzieci (bilanse, patronaże, szczepienia, profilatyka chorób), a także leczę chorych pacjentów w gabinecie lekarza rodzinnego (Centrum Medyczne Dąbrówka) oraz dyżuruję w szpitalu powiatowym w Śremie.

W ramach prywatnej praktyki dojeżdżam na wizyty domowe na terenie: Dąbrówki, Dopiewca, Palędzia i okolic.

W przebiegu swojej ścieżki zawodowej poznałam pediatrię z różnych stron: kliniki, szpitala powiatowego, POZ i rodzica, gdyż jestem także mamą dwójki przedszkolaków. Początkowo moim bodźcem do rezygnacji z pracy w Klinice i zmiany charakteru zatrudnienia było łatwiejsze pogodzenie pracy z opieką nad małymi dziećmi. Podczas pracy ambulatoryjnej odkryłam jednak, że opieka profilaktyczna i leczenie infekcji w warunkach najbardziej przyjaznych dzieciom, czyli w domu, daje wiele satysfakcji. W wielu przypadkach wczesne wdrożenie skutecznej terapii i świadomość opiekunów (będąca konsekwencją odpowiedniej edukacji przez lekarza) pozwala uniknąć powikłań, niepotrzebnego niepokoju ze strony rodziców, a nawet hospitalizacji.

Ciągle się szkolę i staram się, aby moje zalecenia były zgodne z najnowszymi rekomendacjami i zaleceniami towarzystw naukowych. Przywykłam do śledzenia najnowszych doniesień naukowych, ponieważ przez dwa lata byłam nauczycielem akademickim, a w 2016 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. Ponadto jestem wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, aktualnie członkiem zarządu Oddziału Poznańskiego.